מרק עדשים

אחד המנות היותר מועדפות עלינו בימי החורף הקרים הוא מרק מפנק היות ואין מאכל מתאים יותר לארוחת צהריים או ארוחת ערב שבחוץ יורד מבול והרוחות נושבות בעצמה. אז לפני שהחורף מתדפק על דלתנו החלטנו להביא לכם מתכון למרק עדשים מפנק ומזין. בראש ובראשונה מרק עדשים הוא מנה בריאה מאוד אשר מתאימה גם לצמחונים ולטבעונים שכן בעדשים יש הרבה ויטמינים וסגולות שחשובים מאוד לכאלה אשר אינם צורכים מוצרים מן החי.

אז אחת הדרכים היותר פופולריות למאכל עדשים הוא במרק עדשים. מומלץ בבוקר של הכנת המרק להשרות את העדשים במים לכמה שעות ורק לאחר מכן לעבוד איתם. אז ניקח כוס של עדשים כתומות ונשרה אותם למספר שעות. לאחר מכן נשפוך את עדשים הכתומות לתוך סיר נוסיף 4 כוסות מים  ובצל אחד שלם, על מנת שיוציא מן הטעמים שלו ונביא את העדשים לרתיחה. לוקחים בצל נוסף וחותכים אותו דק דק ומטגנים עד להזהבה של השבבי בצל. מוסיפים עגבניה קצוצה גס למחבת בה טיגנו את הבצל הקצוץ ונוסיף מעט מלח ופלפל וקצת כורכום. נערבב את תכולת המחבת ונבזוק עליה מעט פטרוזיליה קצוצה דק דק ונשפוך את תכולת המחבת לתוך לסיר לאחר שהגיע לרתיחה. נערבב את תכולת הסיר למשך מספר דקות והנה יש לנו מרק עדשים מזין וטעים לימי החורף הקרים.

אם אתם מעוניינים להגיש את המרק בצורה סמיכה יותר בתור תוספת כל שעליכם לעשות הוא ליצור תערובת מעט סמיכה יותר ולמעשה לעשות זאת על ידי הכנת המרק עם שתי כוסות מים בלבד במקום ארבע כוסות מים ששפכנו לסיר בהתחלה כאשר הרתחנו את העדשים.

מרק עדשים הוא אחת המנות האהובות ביותר בישראל כאשר במסעדות ביתיות רבות אשר מגישות מאכלים ביתיים וגם במסעדות מעט יותר רשמיות ניתן למצוא מרק עדשים בתור מנה ראשונה. מרק עדשים הוא בהחלט מנה מן הילדות של כל אחד מאיתנו שכן אם בישראל כמעט בית אחד שלא הכינו בו מרק עדשים אי פעם. ההכנה שלו היא פשוטה ומהירה והרכיבים של המרק נחשבים לבריאים ומזינים.

אודות המחבר

קטגוריות

מרק עדשים - הבלוג של ג'וגו