3 סיבות לקחת עו"ד גירושין גם בתהליך גישור

עו"ד גירושין

תהליך גישור נועד בכדי לגשר על מחלוקות בצורה שאינה מערבת את מערכת המשפט

כיום יותר ויותר זוגות בוחרים להיעזר במגשר מקצועי בכדי להסדיר את הליך הגירושין שלהם, ונמנעים מהגעה לבית משפט והיעזרות בעורכי דין לשם כך. למרות היתרונות הרבים של תהליך הגירוש, כדאי שלא לוותר לחלוטין על ההיעזרות במערכת המשפט לשם הסדרת הגירושין, וישנן מספר סיבות טובות להיעזר בעו"ד גירושין גם בתהליך גישור.

אז הנה 3 סיבות להיעזר בעו"ד גירושין גם בתהליך הגישור

  • הכוונה: רובנו נכנסים לתהליך גישור או תהליך גירושין כאשר אנו לא יודעים כיצד הדבר אמור להתבצע, וזקוקים לסיוע והכוונה. בעוד שניתן לקבל סיוע ממשפחה או חברים, עדיף בהרבה לבקש סיוע והכוונה מקצועיים, אשר יעזרו לנו בביצוע התהליך בצורה נכונה, אשר תכבד את שני הצדדים ותוביל לקבלת החלטות יעילה וטובה. עו"ד גירושין יכול לספק ייעוץ והכוונה לא רק בנוגע לדרך הגירושין המתווכת על ידי מערכת בתי המשפט, אלא גם על דרך הגירושין המתווכת על ידי מגשר מקצועי, אשר הינה בסופו של דבר גם דרך חוקית לביצוע גירושין וגם לה ישנם היבטים משפטיים וטכניים שחשוב לדעת.
  • ידיעת זכויותינו: כאשר אנו נעזרים במגשר מקצועי לשם ביצוע הליך הגירושין, אנו עלולים לוותר על זכויות רבות אשר להן אנו זכאים על פי חוק רק בכדי לשמור על תהליך גישור תקין, נעים ומתורבת. למרות שתהליך גישור אינו כפוף לחוקי המדינה מבחינת דרך חלוקת הרכוש, וכל זוג יכול להגיע להסכם גירושין על פי ראות עיניו, כדאי להיעזר בעו"ד גירושין בכדי לדעת מהם הזכויות המגיעות לנו ולדרוש אותן בתהליך הגישור, כך שלא ניפגע מבחירתנו בתהליך זה על פני תהליך גירושין בבית משפט.
  • הרתעת הצד השני: אנשים רבים מנצלים את בני זוגם בתהליך גישור היות והם יודעים כי האכיפה של מערכת המשפט על התהליך הינה מינימאלית ביותר. עו"ד גירושין יכול לא רק לספק לנו ייעוץ והכוונה, אלא גם לשמש כגורם מרתיע אשר יוודא כי הצד השני אינו מנצל אותנו, מציע לנו הסכמים אשר יפגעו בנו או מונע מאתנו את זכויותינו. הרתעה זו אולי נשמעת מאיימת ואינה ידידותית, אולם היא מבטיחה את כנות שני הצדדים וניהול תהליך ללא סודות משפטיים וללא ניסיון ניצול של אחד הצדדים.

ישנן סיבות רבות להיעזר בעו"ד גירושין גם כאשר אנו מבצעים גישור

גישור גירושין יכול להיות נעים יותר מהליכה לבית משפט לשם ביצוע גירושין, ולכן לא כדאי לוותר על הרעיון, אולם חשוב להיעזר בבעל מקצוע גם כאשר אנו מבצעים גישור גירושין, וזאת בכדי לוודא שאנו מקבלים את כל המגיע לנו, וכי התהליך מתנהל בצורה הוגנת כלפי שני הצדדים, ללא ניצול של אחד מהם בשל חוסר ידע או חוסר נעימות.

אודות המחבר

קטגוריות

3 סיבות לקחת עו"ד גירושין גם בתהליך גישור - הבלוג של ג'וגו